Czesław Kramarczyk - radiesteta

    Radiestezją zainteresował się na początku lat 90-tych. Przez kilka lat dokształcał się indywidualnie, poznając różne dziedziny medycyny naturalnej. Przez 10 lat zgłębiał tajniki radiestezji pod okiem Zbigniewa Osińskiego. Ukończył kurs radiestezji praktycznej i terapeutycznej. Obecnie systematycznie podnosi swoje kwalifikacje oraz rozwija predyspozycje i wrażliwość radiestezyjną.

   Specjalizuje się w radiestezyjnym badaniu mieszkań , domów, działek pod zabudowę, pod względem szkodliwych radiacji cieków wodnych, uskoków geologicznych itp. oraz, jeżeli to konieczne, skutecznym ich neutralizowaniem. Wykonuje  ekspertyzy radiestezyjne na odległość, pracując na planach i mapach. 

    Na indywidualne zamówienia wykonuje również sprzęt radiestezyjny (wahadła, różdżki, odpromienniki, energetyzatory), dobrany do indywidualnych predyspozycji klienta. Jego celem jest szeroko pojmowana pomoc w kształtowaniu "zdrowego środowiska" człowieka.

    Radiestezja zajmuje się wykrywaniem i badaniem różnego rodzaju promieniowania materii nieożywionej i ożywionej. Promieniowanie to jest energią, która w postaci fali elektromagnetycznej rozchodzi się we wszystkich kierunkach. Stąd termin radiestezja wywodzi się od łacińskiego słowa radius - promień i greckiego - aisthesis (wrażliwość).

    Radiestezja w dosłownym tłumaczeniu znaczy wrażliwość na promieniowanie i umiejętność jego wykrywania. Termin ten wprowadził francuski ksiądz - radiesteta Alexis Bouly. Dawniej radiestezja nosiła nazwę rabdomancji lub zwyczajnie różdżkarstwa. Dziś jest najważniejszą częścią psychotroniki obok akupunktury, akupresury, bioelektroniki, chromoterapii, muzykoterapii, relaksacji i wielu innych dyscyplin wiedzy i praktyki.

    Radiestezję wykorzystuje się do badań lokalizacji szkodliwego promieniowania geopatycznego i geologicznego w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, terenów budowlanych, ogrodach, lasach itp. Zajmuje się także zabezpieczeniem ludzi, zwierząt przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez pasma zadrażnień geopatycznych, kształty, kolory itp.

    Radiestezja pozwala na poszukiwanie podziemnych złóż mineralnych, wody, obiektów pod i nad ziemią. Dzięki niej możemy wyeliminować przyczyny powstawania różnych schorzeń ludzi, zwierząt i roślin.                
    Podstawowe narzędzia radiestety to różdżka i wahadło, które są znane ludzkości od wielu tysięcy lat.