Gabriela Grzechuła - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego
w Katowicach z tytułem magistra fizjoterapii. Swoją pracę jako masażysta rozpoczęła już w trakcie trwania studiów. W międzyczasie ukończyła kurs masażu klasycznego o profilu rozszerzonym w „Herosie” w Katowicach. W tejże placówce odbyła również szkolenia z zakresu: masażu gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi oraz bańką chińską.
W warszawskim SPA zdobyła certyfikat  kursu masażu pałeczkami bambusowymi oraz zabiegów na ciało takich jak: masaż gorącą czekoladą, miodem, masaż aromaterapeutyczny świecą oraz masaż peelingujący.


      Zainspirowana harmonijną filozofią Huny ukończyła kurs Lomi Lomi Nui.
Masaż ten, o hawajskich tradycjach i korzeniach, pomaga uzyskać równowagę pomiędzy ciałem, umysłem
i duchem. W konsekwencji masaż hawajski stał się jej życiową pasją. 

      Dodatkowo zajmuje się dietetyką oraz ziołolecznictwem wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, szkolenia z tego zakresu kończyła u dr. Agnieszki Krzemińskiej w „Instytucie Medycyny Chińskiej” w Krakowie. Kurs Ziołolecznictwa z zakresu leczenia powszechnych dolegliwości u dzieci i dorosłych ukończyła w „Centrum Naturoterapii” w Mikołowie.


      Gabriela na co dzień jest uśmiechniętą, pełną energii osobą, życzliwą i otwartą.
Jej zapał i zamiłowanie do masaży powoduje nieustanne zgłębianie wiedzy oraz zdobywanie umiejętności poprzez poznawanie kolejnych technik masażu. Ukończyła  w Warszawie III stopień kursu  refleksoterapii w Międzynarodowej Akademii Refleksologii.

Masaż Lomi Lomi Nui

   LOMI znaczy naciskać, pocierać, jak też pracować nad wewnętrzną i zewnętrzną stroną, ale także "dotykanie łapą zadowolonego kota". Podwojenie słowa LOMI podkreśla intensywność i jakość tego masażu.
   NUI oznacza ważny, jedyny w swoim rodzaju. Lomi Lomi Nui jest masażem całościowym w całym znaczeniu tego słowa.
   Masaż nie tylko działa rozluźniająco na mięśnie, ale usuwa wewnętrzne blokady i napięcia. W naturalny sposób leczy psychikę pacjenta. Bardzo głęboko relaksuje i odpręża. Natomiast w sferze fizycznej pielęgnuje i odżywia skórę, poprawia krążenie krwi i limfy, pomaga w usuwaniu toksyn, rozgrzewa mięśnie i usuwa napięcia, łagodzi ból fizyczny i duchowy, uelastycznia stawy.
   Największą jednak zaletą tego specyficznego masażu jest jego działanie harmonizujące oraz przywrócenie i umocnienie wewnętrznej równowagi, a gdy to się dokona, wszystko będzie łatwiejsze. 

Masaż trwa około 2h. 

Masaż klasyczny i leczniczy 

   Znana i najbardziej popularna technika masażu. Zapewnia doskonałe, wręcz natychmiastowe rozluźnienie bolących mięśni, poprawia krążenie, usprawnia przepływ limfy. Może być stosowana w leczeniu, rehabilitacji. Zalecana przy schorzeniach
kręgosłupa i stawów. Pomaga przywrócić sprawność narządów po złamaniach, stłuczeniach itp.

Jest także pomocny przy leczeniu grupy chorób takich jak: choroby reumatyczne, gośćcowe, stwardnienie rozsiane.

Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonanych zarówno całościowo jak i na poszczególne partie ciała.
- Zabieg całościowy - trwa ok. 45 - 60 minut
- Zabieg częściowy - w zależności od schorzenia, ok. 30 minut.

 

BIOMASAŻ OJCA KLIMUSZKI

Ojciec Klimuszko był skromnym zakonnikiem, który swoje uzdolnienia wykorzystywał, niosącpomoc innym ludziom. Jego nazwisko kojarzy się głównie z uzdrawianiem, zielarstwem, jasnowidzeniem i niewielu wie, że stworzył również efektywną formę terapii nazywaną biomasażem.

 Biomasaż o. Klimuszki to forma terapii, wykorzystywana przy usuwaniu różnego rodzaju dolegliwości oraz chorób organicznych i psychosomatycznych. Bardzo skutecznie eliminuje nerwice, depresje i alergie, pomaga przy zmianach skórnych.

Ojciec Klimuszko zwracał także, uwagę na skuteczność jego biomasażu w likwidacji zakrzepowego zapalenia żył, zapalenia węzłów chłonnych i innych. Ponadto twierdził, że jest pomocny przy procesach stwardnienia rozsianego (SM) w pierwszym jego stadium.

 

Terapeutyczne działanie biomasażu uzyskuje się regulując i regenerując biopole człowieka.

Biomasaż o. Klimuszki likwiduje między innymi:

 •   migreny,
 •   nerwobóle,
 •   dolegliwości związane z chorobami serca,
 •   zapalenia węzłów chłonnych,
 •  bolesne menstruacje,
 •  zakrzepowe zapalenie żył.

Zabieg trwa od 60 do 90 minut. Wykonuje go Anna Śmietana - zielarz-fitoterapeuta.

 

Tradycyjne bańki lekarskie

Stosuje się przy: zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc, grypie, przeziębieniu, zapaleniu gardła (migdałków, krtani), zatok, astmie oskrzelowej. Wykonuje Anna Śmietana. Zabieg trwa ok. 30 minut.

 

Masaż chińskimi bańkami ogniowymi

Ma działanie przeciwbólolwe, przeciwzapalne, pobudza krążenie krwi, limfy i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu, usówa bóle stawowe, bóle karku i szyi, stany zapalne mięśni. Masaż wykonuje Anna Śmietana.

Masaż antycellulitowy bańkami gumowymi i silikonowymi

Modeluje sylwetkę, stymnuluje tkankę podskórną, poprawia stan mało elastycznej skóry, usprawnia przepływ limfy. Zabieg wykonuje Anna Śmietana.

Terapia pijawkami

Łagodzi objawy zapalenia żylaków, menopauzy, endometriozy, niektórych problemów układu krążenia - w tym nadciśnienia, bólu głowy o różnym podłożu, bólu stawów i różnych stanów zapalnych, wspomaga pracę układu immunologicznego. Zabieg wykonuje Anna Śmietana (tylko w domu pacjenta).


Masaż dzwiękiem wg metody Petera Hessa

 Wojciech Skabek - Masażysta klasyczny , masażysta dźwiękiem, specjalista systemów polisensorycznych, instruktor metodyki strategicznej polistymulacji  MSP ,instruktor masażu dźwiękiem metodą Petera Hessa, instruktor terapii monochordem i gongiem.  

   Masaż dzwiękiem znajduje swoje zastosowanie w zakresie pracy: leczniczej, pedagogicznej, terapeutycznej, relaksacyjnej itp. Sferyczny dzwięk mis wprowadza w stan głębokiego odprężenia, pozytywnie działa na umysł, odblokowuje napięcia fizyczne i psychiczne. 

   Masaż dzwiękiem jest stosowany między innymi w:

 • zmniejszeniu napięcia fizycznego i psychicznego,
 • przyśpieszeniu procesów gojenia i regeneracji,
 • łagodzeniu bólów głowy (migreny),
 • regulowaniu trawienia,
 • oczyszczaniu i dodawaniu energii (usuwanie blokad energetycznych),
 • wprowadzeniu w stan relaksu i wyciszenia,
 • harmonizowaniu komórek ciała,
 • poprawianu zdolności koncentracji,
 • pobudzaniu naturalnych mechanizmów samouzdrawiających.

   Masaż dzwiękiem można stosować indywidualnie jak i w terapiach grupowych. Doskonale współgra
z innymi zabiegami czy terapiami, a sama metoda łączy w sobie doświadczenia muzykoterapii, refleksologii, akupresury, mikromomasażu, masażu leczniczego itp.
Masaż trwa 1h. 

  

 

 

Ukończyła  studia Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z tytułem magistra fizjoterapii. Swoją Pracę jako masażysta rozpoczęła już w trakcie trwania studiów. W międzyczasie odbyła kurs masażu klasycznego o profilu rozszerzony w „Helios” Katowice. W tejże placówce ukończyła również szkolenia z zakresu: masaż gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi oraz bańką chińską. W warszawskim SPA nabyła certyfikat ukończenia kursu masażu pałeczkami bambusowymi oraz zabiegów na ciało takich jak: masaż gorącą czekoladą, miodem, masaż aromaterapeutyczny świecą oraz masaż peelingujących
zainspirowana harmonijna filozofia Huny ukończyła kurs Lomi Lomi Nui. Masaż ten, o hawajskich tradycji i korzeniach, pomaga uzyskać równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. W konsekwencji masaż hawajski stał się jej życiową pasją
Gabriela na co dzień jest uśmiechnięta, pełna energii osoba, życzliwą I otwarta wobec innych. Jej zapał I zamiłowanie do masaży powoduje nieustanne zgłębienie wiedzy oraz zdobywanie umiejętności poprzez poznawanie kolejnych technik masażu. Obecnie  uczestniczy w szkoleniu trzeciego stopnia kursu  refleksoterapii, po ukończeniu którego uzyska tytuł Refleksologa