Gabriela Grzechuła - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego
w Katowicach z tytułem magistra fizjoterapii. Swoją pracę jako masażysta rozpoczęła już w trakcie trwania studiów. W międzyczasie ukończyła kurs masażu klasycznego o profilu rozszerzonym w „Herosie” w Katowicach. W tejże placówce odbyła również szkolenia z zakresu: masażu gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi oraz bańką chińską.
W warszawskim SPA zdobyła certyfikat  kursu masażu pałeczkami bambusowymi oraz zabiegów na ciało takich jak: masaż gorącą czekoladą, miodem, masaż aromaterapeutyczny świecą oraz masaż peelingujący.


      Zainspirowana harmonijną filozofią Huny ukończyła kurs Lomi Lomi Nui.
Masaż ten, o hawajskich tradycjach i korzeniach, pomaga uzyskać równowagę pomiędzy ciałem, umysłem
i duchem. W konsekwencji masaż hawajski stał się jej życiową pasją. 

      Dodatkowo zajmuje się dietetyką oraz ziołolecznictwem wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, szkolenia z tego zakresu kończyła u dr. Agnieszki Krzemińskiej w „Instytucie Medycyny Chińskiej” w Krakowie. Kurs Ziołolecznictwa z zakresu leczenia powszechnych dolegliwości u dzieci i dorosłych ukończyła w „Centrum Naturoterapii” w Mikołowie.


      Gabriela na co dzień jest uśmiechniętą, pełną energii osobą, życzliwą i otwartą.
Jej zapał i zamiłowanie do masaży powoduje nieustanne zgłębianie wiedzy oraz zdobywanie umiejętności poprzez poznawanie kolejnych technik masażu. Ukończyła  w Warszawie III stopień kursu  refleksoterapii w Międzynarodowej Akademii Refleksologii.

Masaż Lomi Lomi Nui

   LOMI znaczy naciskać, pocierać, jak też pracować nad wewnętrzną i zewnętrzną stroną, ale także "dotykanie łapą zadowolonego kota". Podwojenie słowa LOMI podkreśla intensywność i jakość tego masażu.
   NUI oznacza ważny, jedyny w swoim rodzaju. Lomi Lomi Nui jest masażem całościowym w całym znaczeniu tego słowa.
   Masaż nie tylko działa rozluźniająco na mięśnie, ale usuwa wewnętrzne blokady i napięcia. W naturalny sposób leczy psychikę pacjenta. Bardzo głęboko relaksuje i odpręża. Natomiast w sferze fizycznej pielęgnuje i odżywia skórę, poprawia krążenie krwi i limfy, pomaga w usuwaniu toksyn, rozgrzewa mięśnie i usuwa napięcia, łagodzi ból fizyczny i duchowy, uelastycznia stawy.
   Największą jednak zaletą tego specyficznego masażu jest jego działanie harmonizujące oraz przywrócenie i umocnienie wewnętrznej równowagi, a gdy to się dokona, wszystko będzie łatwiejsze. 

Masaż trwa około 2h. 

Masaż klasyczny i leczniczy 

   Znana i najbardziej popularna technika masażu. Zapewnia doskonałe, wręcz natychmiastowe rozluźnienie bolących mięśni, poprawia krążenie, usprawnia przepływ limfy. Może być stosowana w leczeniu, rehabilitacji. Zalecana przy schorzeniach
kręgosłupa i stawów. Pomaga przywrócić sprawność narządów po złamaniach, stłuczeniach itp.

Jest także pomocny przy leczeniu grupy chorób takich jak: choroby reumatyczne, gośćcowe, stwardnienie rozsiane.

Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonanych zarówno całościowo jak i na poszczególne partie ciała.
- Zabieg całościowy - trwa ok. 45 - 60 minut
- Zabieg częściowy - w zależności od schorzenia, ok. 30 minut.

 

Masaż dzwiękiem wg metody Petera Hessa

 Wojciech Skabek - Masażysta klasyczny , masażysta dźwiękiem, specjalista systemów polisensorycznych, instruktor metodyki strategicznej polistymulacji  MSP ,instruktor masażu dźwiękiem metodą Petera Hessa, instruktor terapii monochordem i gongiem.  

   Masaż dzwiękiem znajduje swoje zastosowanie w zakresie pracy: leczniczej, pedagogicznej, terapeutycznej, relaksacyjnej itp. Sferyczny dzwięk mis wprowadza w stan głębokiego odprężenia, pozytywnie działa na umysł, odblokowuje napięcia fizyczne i psychiczne. 

   Masaż dzwiękiem jest stosowany między innymi w:

  • zmniejszeniu napięcia fizycznego i psychicznego,
  • przyśpieszeniu procesów gojenia i regeneracji,
  • łagodzeniu bólów głowy (migreny),
  • regulowaniu trawienia,
  • oczyszczaniu i dodawaniu energii (usuwanie blokad energetycznych),
  • wprowadzeniu w stan relaksu i wyciszenia,
  • harmonizowaniu komórek ciała,
  • poprawianu zdolności koncentracji,
  • pobudzaniu naturalnych mechanizmów samouzdrawiających.

   Masaż dzwiękiem można stosować indywidualnie jak i w terapiach grupowych. Doskonale współgra
z innymi zabiegami czy terapiami, a sama metoda łączy w sobie doświadczenia muzykoterapii, refleksologii, akupresury, mikromomasażu, masażu leczniczego itp.
Masaż trwa 1h. 

  

 

 

Ukończyła  studia Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z tytułem magistra fizjoterapii. Swoją Pracę jako masażysta rozpoczęła już w trakcie trwania studiów. W międzyczasie odbyła kurs masażu klasycznego o profilu rozszerzony w „Helios” Katowice. W tejże placówce ukończyła również szkolenia z zakresu: masaż gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi oraz bańką chińską. W warszawskim SPA nabyła certyfikat ukończenia kursu masażu pałeczkami bambusowymi oraz zabiegów na ciało takich jak: masaż gorącą czekoladą, miodem, masaż aromaterapeutyczny świecą oraz masaż peelingujących
zainspirowana harmonijna filozofia Huny ukończyła kurs Lomi Lomi Nui. Masaż ten, o hawajskich tradycji i korzeniach, pomaga uzyskać równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. W konsekwencji masaż hawajski stał się jej życiową pasją
Gabriela na co dzień jest uśmiechnięta, pełna energii osoba, życzliwą I otwarta wobec innych. Jej zapał I zamiłowanie do masaży powoduje nieustanne zgłębienie wiedzy oraz zdobywanie umiejętności poprzez poznawanie kolejnych technik masażu. Obecnie  uczestniczy w szkoleniu trzeciego stopnia kursu  refleksoterapii, po ukończeniu którego uzyska tytuł Refleksologa